Pierwszy mecz Bena Simmonsa z Joelem Embiidem był nerwowy

0
10
El primer juego de Ben Simmons contra Joel Embiid se volvió loco

Pierwszy mecz Bena Simmonsa w Filadelfii z Joelem Embiidem zawsze zapowiadał się bardzo intensywnie. Nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak kiczowaty.

W pierwszej kwarcie Nets-76ers popełniono cztery faule techniczne, a w całym meczu było ich siedem. Największe starcie miało miejsce między centrami startowymi obu drużyn, kiedy Joel Embiid i Nic Claxton otrzymali podwójną technikę, krótko po tym, jak Claxton zdecydowanie odrzucił próbę wsadu Embiida.

Nic Claxtona Joela Embiida pic.twitter.com/WeNpq6avz4

— To najważniejsze wydarzenie (@ClipIt_NBA) 26 stycznia 2023 r

Embiid poszedł na jam w połowie pierwszej kwarty i został spakowany przez Claxtona. Gigant 76ers upadł na ziemię, ale skończył z niekwestionowanym lay-upem, gdy przechwyt Matisse’a Thybulle’a zakłócił późniejszą szybką przerwę na Brooklynie.

Spektakl wstrząsnął Embiidem — i to nie tylko fizycznie. Chwilę później Embiid zaczął wrzeszczeć na Claxtona, a sędziowie ukarali go za faul techniczny. Claxton musiał powiedzieć coś równie intensywnego, bo też się wkurzył.

Embiida Claxtona pic.twitter.com/rHsbXO8VmP

Kibice z Filadelfii wygwizdali Simmonsa za każdym razem, gdy dotknął piłki. Stawały się jeszcze głośniejsze, gdy Simmons dopasowywał się do Embiida na przełączniku. Kiedy Simmons został wygwizdany na technikę po tym, jak odepchnął Georgesa Nianga, tłum był szczęśliwszy niż podczas dnia z cheesestekiem za pół ceny w Geno’s.

Georges Niang zmusza Simmonsa do podróży, a następnie Simmons zostaje wezwany do pomocy technicznej za odepchnięcie go, 6. technika gry pic.twitter.com/D6T8g0Yfaks

— bot obręczy (@hoops_bot) 26 stycznia 2023 r

Ponieważ ta gra miała miejsce w Filadelfii, The fani wybuchnęli bluźnierczym śpiewem o swojej byłej gwieździe.

Aby nie dać się prześcignąć, Kyrie Irving również wdał się w słowną wymianę zdań z fanem Sixers.

Kyrie Irving miał gorącą wymianę zdań z fanem podczas meczu Nets-76ers pic.twitter.com/2M9pz0vq34

— Brian Y (@byysports) 26 stycznia 2023 r

Rozpoczynając grę wcześnie, trener Nets, Jacque Vaughn, dostał błąd techniczny w mniej niż trzy minuty po rozpoczęciu gry. Spędził czas, najwyraźniej po to, by spędzić całą przerwę na narzekaniu przed sędziami.

Jacque Vaughn ogłosił tę przerwę z zamiarem zdobycia technicznego i jeden dostał.

Wyraźnie niezadowolony z wczesnego gwizdka, ponieważ Brooklyn miał cztery faule w ciągu trzech minut – dwa z nich zremisował Joela Embiida.

— Tim Bontemps (@TimBontemps) 26 stycznia 2023 r

James Harden również otrzymał technikę w pierwszej kwarcie, po tym, jak nie wydawał się robić wiele, więc być może wezwanie Claxtona polegało na wyrównaniu technik, jednocześnie mówiąc obu zespołom, aby go znokautowali. W końcu komisarz Adam Silver był obecny, a sędziowie musieli wyglądać, jakby utrzymywali kontrolę przed swoim szefem.

Być może stosownie do gry, w której było 45 fauli osobistych i siedem technicznych, gra sprowadzała się do rzutów wolnych. 76ers wypadli 35 z 36 z linii w swoim zwycięstwie 137-133, włączając w to doskonałe strzelanie na odcinku, kiedy Nets wielokrotnie zmniejszali prowadzenie do dwóch punktów.

Embiid skończył 13 z 13 z linii i miał 26 punktów, podczas gdy Simmons poszedł zaskakująco 2 z 3 z linii i miał 12 punktów. Oczywiście nie byłby to Simmons w Philly bez podania otwartego wsadu.